Daty

Fakty

KARTA udostępniła program Otwarty System Archiwizacji (OSA)

Ze strony Ośrodka KARTA można pobrać program Otwarty System Archiwizacji (OSA), który powstał z myślą o archiwach społecznych, ale może z niego korzystać każda osoba lub organizacja, która chce w profesjonalny sposób opisać swój zasób archiwalny.

Program, który anonsowaliśmy na tym portalu, mogą wykorzystywać kolekcjonerki i kolekcjonerzy próbujący digitalizować swoje zbiory. Osoby wykorzystujące OSA do opracowania prywatnych kolekcji, prosimy o informację i uwagi: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dlaczego warto ?

Wikipedia zawiera podaną niżej definicję Kolekcjonerstwa. Czy ona oddaje sens tego co robimy? Według mnie pomija istotne wątki. Zapraszam do wymiany uwag w tej kwestii.
 
Kolekcjonerstwo (łac. collectio – zbiór) – zbieractwo, świadome gromadzenie przedmiotów o ustalonym zakresie merytorycznym, topograficznym lub chronologicznym w celu tworzenia zbiorów, wystaw i pokazów. Najczęściej w formie amatorskiej jako hobby.