3. aukcja Art & Design

.

Zakończenie licytacji. Na wystawie i w katalogu aukcyjnym kilkadziesiąt dzieł sztuki – tym razem ze zdecydowaną przewagą malarstwa i rzeźby. Nie zabraknie nazwisk zarówno debiutantów, jak i artystów znanych i cenionych na rynku sztuki, takich jak Andrzej Bator, Piotr Czajkowski, Michał Zaborowski, Anna Zalewska, Grupa The Krasnals, Anna Szprynger, Norman Leto, Beata Murawska, Marcin Jasik, Bartek Otocki, Julia Woronowicz, Maria Kiesner, Ivo Nikic, Lu Svensson. Atrakcją dla miłośników twórczości Rafała Olbińskiego będzie jego nietypowy obraz pt. „Culture Privilege Of All” (2021 r.). Został on namalowany na podstawie plakatu pod tym samym tytułem, wykonanego przez artystę dla UNESCO w 1982 roku. Wśród prezentowanych dzieł rzeźb na uwagę zasługują: unikalna rzeźba Sylwestra Ambroziaka „Wspierający się” z 2001 roku, „Asklepios” Igora Mitoraja, oraz praca z serii „Gold Edition” Tomka Górnickiego – do jego innej rzeźby na Artinfo.pl został niedawno wylicytowany pierwszy w historii token NFT do dzieła sztuki w Polsce.

Tak jak w każdej aukcji z cyklu „Art & Design” w ofercie znajdziemy również unikalne przedmioty autorstwa polskich projektantów, mi.in Oskara Zięty czy pracowni Grynasz Studio. Warto podkreślić, że wystawionych na licytację obiektów z dziedziny unikatowego designu nie można kupić w żadnym sklepie – ani internetowym, ani stacjonarnym.

Internetowe aukcje z cyklu „Art & Design” organizowane są przez Artinfo.pl i Ewę Mierzejewską, współpracującą z nami dziennikarkę prasową i telewizyjną (m.in. Dzień Dobry TVN), ekspertkę w zakresie urządzania wnętrz, organizatorkę wystaw i targów sztuki i designu.  INFO