101 polskich artystów współczesnych!

Ukazała się bogato ilustrowana książka Kamy Zboralskiej pt. "101 polskich artystów współczesnych. Wybitnych, uznanych, debiutujących" powstała z myślą o wszystkich miłośnikach sztuki, szczególnie współczesnej. Ma formę otwartej listy, na której wśród prezentowanych twórców znajdują się zweryfikowani już przez krytyków, kuratorów i kolekcjonerów artyści.
Promocja książki zbiegła się z wernisażem wystawy pokonkursowej rankingu "Kompasu Młodej Sztuki". "Kompas..." jest zestawieniem nazwisk polskich artystów współczesnych (żyjących i zmarłych) oraz grup artystycznych ogłaszany raz w roku. Lista układana jest według punktacji przyznawanej przez kilkadziesiąt polskich galerii sztuki. Inicjatorami powstania rankingu byli w 2007 roku Kama Zboralska oraz Piotr Cegłowski. W publikacji "101 polskich artystów współczesnych" znaleźli się m.in. artyści, których niejednokrotnie wyróżniano w "Kompasie", np. Bartosz Kokosiński, Ewa Juszkiewicz, Łukasz Stokłosa oraz Jakub Julian Ziółkowski. Artyści - młodzi, ale już ze znacznym dorobkiem - zostali wybrani do prestiżowej książki "100 Painters of Tomorrow" wydanej przez Thames & Hudson w 2014 roku. 

Publikację można od 6 grudnia nabyć w siedzibie Artinfo.pl lub zamówić pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Cena: 69 zł