Ogłoszenie Stowarzyszenia Kolekcjonerów Historycznych Papierów Wartościowych

Trwają prace wydawnicze nad książką Jacka Mazura - Katalogiem papierów wartościowych dłużnych w Polsce. W ramach Biblioteki Historii Kapitału zostanie opublikowana we wrześniu  jako Tom II część I pozycja poświęcona papierom wartościowym skarbowym emitowanym w latach 1782-1991. Dokładnie ten Tom II część I jest niniejszym oferowany do nabycia w przedsprzedaży (pozostałe, planowane części II i III poświęcone innym niż skarbowe papiery wartościowe, np. gwarantowanym przez SP, będą oferowane w przyszłości odrębnie). Oferowana do nabycia książka liczyć będzie ok. 600 stron (na dzisiaj po pierwszej wersji składu dokładnie 604 strony). Jacek Mazur przygotowując oferowany Katalog nie tylko sięgnął do swojej, zdecydowanie najpełniejszej kolekcji skarbowych papierów wartościowych, ale dla opisów i zilustrowania wykorzystała wszelkie dostępne źródła publiczne i prywatne. Jeżeli chodzi o materiał ilustracyjny, to można chyba uznać, że w książce został zgromadzony dostępny komplet dłużnych papierów emitowanych przez SP. Dlatego też książka ta winna znaleźć się w biblioteczce każdego szanującego się kolekcjonera, zwłaszcza, że opisy poszczególnych emisji stanowią fascynujące źródło informacji o poszczególnych emisjach.W ramach naszej Biblioteki Historii Kapitału wydajemy książki w solidnej twardej oprawie na znakomitej jakości papierze i w pełnym kolorze. Dlatego też koszty druku niestety nie są niskie, a nie poprawia sytuacji niski nakład.
 
Książkę Jacka Mazura oferujemy w ramach przedsprzedaży w cenie 260 PLN. Tradycyjnie jest to najniższa cena za jaką SKHPW oferuje tę książkę. Po zakończeniu przedsprzedaży, jeżeli zostaną nam jakiekolwiek egzemplarze (wstępnie przewidujemy nakład między 200 a 300 sztuk), cena na pewno będzie wynosić 300+ ;-).Aby zakupić książkę w przedsprzedaży należy wpłacić kwotę 260 PLN (lub jej wielokrotność, jeżeli zamawianych jest więcej niż jeden egzemplarz). Ponadto  jeżeli książką będzie wysyłana, to należy wpłacić także koszty wysyłki w kwocie 30 PLN - zdecydowanie zachęcam do odbioru osobistego, unikacie Państwo ryzyka uszkodzeń w przesyłce, niestety zdarzają się.Całość wpłaty bez żadnych wyjątków musi dotrzeć do dnia 26 lipca 2021 roku na konto Stowarzyszenia Kolekcjonerów Historycznych Papierów Wartościowych o numerze:56 1910 1048 2804 0219 3544 0001
 
Oprócz wpłaty proszę wysłać maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z informacją zawierającą nazwisko i imię osoby zamawiającej, ilość zamawianych egzemplarzy oraz ewentualne dane do wysyłki.
 
Szanowni Państwo, zatem otwieram zapisy na Jacka Mazura - Katalog papierów wartościowych dłużnych w Polsce, część I papiery wartościowe dłużne, skarbowe. Przypominam raz jeszcze, wpłaty w cenie przedsprzedażowej tylko do 26 lipca br.
 
Pozdrawiam
Leszek Koziorowski