Kolekcjonerom art déco podpowiadam

.

Muzeum Mazowieckie w Płocku we współpracy z Instytutem Sztuki Polskiej Akademii Nauk zaprasza do udziału w X jubileuszowej konferencji naukowej z cyklu Polskie art déco. Tym razem tematem rozważań będzie sztuka sakralna. Ponieważ sztuka sakralna tego okresu, poza nielicznymi obiektami jest praktycznie nieznana, ujmujemy temat szeroko. Wystąpienia mogą dotyczyć zarówno architektury, malarstwa, rzeźby a także rzemiosła artystycznego, przedmiotów kultu wszystkich wyznań, także mniejszości narodowych zamieszkujących II Rzeczpospolitą.

Konferencja odbędzie się w Muzeum Mazowieckim w Płocku w terminie 14 października 2024 roku. Patronat merytoryczny nad sesją obejmą uznani specjaliści w dziedzinie art déco z prof. Andrzejem Olszewskim na czele. Wygłoszone referaty zostaną wydrukowane w tomie posesyjnym, recenzowanym i punktowanym, wydanym we współpracy z Instytutem Sztuki Polskiej Akademii Nauk.

Zainteresowanych udziałem w konferencji prosimy o nadsyłanie propozycji tematów wraz z abstraktem wystąpienia (do 1500 znaków) w terminie do 7 lipca 2024 roku na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Zgłoszenie powinno zawierać: imię, nazwisko, stopień/tytuł naukowy, afiliację, e-mail, numer telefonu, adres korespondencyjny. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru referatów. O zakwalifikowaniu tematu będziemy informować indywidualnie w terminie do 15 lipca 2024 roku.  INFO