Lipcowe Spotkanie Karpackie

.

Serdecznie zapraszamy w czwartek o godz. 19 na „Spotkanie Karpackie online" z Andrzejem Wielochą, który opowie o najstarszych fotografiach Żabia, dziś noszącemu nazwę Werchowyna – nieoficjalnej stolicy Huculszczyzny. Okazją do przedstawienia tematu jest obchodzone 600-lecie pierwszej wzmianki o miejscowości. Prelegent, jeden z założycieli i wieloletni prezes Towarzystwa Karpackiego i redaktor „Płaju" jest miłośnikiem Huculszczyzny. Początkowo wędrował tam ze Stanisławem Vincenzem po jego „Wysokiej Połoninie", a później jak tylko było można, tj. od początku lat 90. – osobiście. W ramach studiów nad tym rejonem, Andrzej zainteresował się historią fotografii. Napisał kilku artykułów publikowanych na łamach Almanachu karpackiego „Płaj", poświęconych fotografiom i fotografom Huculszczyzny. Będzie zatem o – jak się kiedyś mówiło – „obrazach fotograficznych" i o tym co można na nich zobaczyć, ale też co z nich można wyczytać, jeżeli się je czytać potrafi. O kłopotach z ich datowaniem i lokalizacją, a także o ich zaskakujących metamorfozach i wędrówkach. Najstarsze fotografie Żabia wykonane były przede wszystkim przez kołomyjskiego fotografa Juliusza Dutkiewicza, ale nie tylko przez niego. Szczegóły na stronie www.karpaccy.pl.

 

W Spotkaniu będzie można uczestniczyć w dwojaki sposób: jako uczestnik na platformie Zoom lub jako obserwator transmisji na żywo na YouTube.

 

Aby aktywnie uczestniczyć w Spotkaniu na platformie Zoom należy przesłać zgłaszanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   w terminie do 26 czerwca. Najpóźniej 24 godziny przed planowanym spotkaniem prześlemy link do zalogowania się na spotkanie. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decydować będzie kolejność zgłoszeń. Od uczestników Spotkania będziemy oczekiwali zalogowania się na Zoomie.

 

Natomiast transmisja na YouTube będzie dostępna bez ograniczeń na kanale Towarzystwa Karpackiego (w wyszukiwarce YouTube należy wpisać „Towarzystwo Karpackie").

 

Dla wszystkich, którzy nie będą mogli obserwować Spotkania w czwartek udostępnimy – kilka dni później – transmisję filmową (link będzie na stronie  www.karpaccy.pl ) i na YouTube.